Producent
Szybki kontakt
Telefon: +48 608 599 006
Polecamy
kliknij na miniature, by ją powiększyć

Śnieżka na dach 10L - farba na dach - Czerwona jasna

Producent:Śnieżka
Kod towaru:5903973013532
Wysyłamy w: 
Wysyłka kurierem:od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)
Rozmiar:
Ilość:
Kolor:
Cena (z VAT): 539.90 zł
kup teraz
Średnia ocen: 0.00
Dodaj opinię
Opis

Farba na dach Śnieżka na dach jest wyrobem tworzącym szybkoschnące powłoki o bardzo dobrej przyczepności do podłoża, wodoodporne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, elastyczne i odporne mechanicznie. Śnieżka na dach przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni stalowych, stalowych ocynkowanych, stalowych fosforanowanych, aluminiowych, betonu. Farba Śnieżka na dach nadaje się także do renowacji starych powłok malarskich. Ze względu na swoje właściwości  polecana jest szczególnie do malowania dachów, rynien, ogrodzeń, parapetów i konstrukcji ocynkowanych.

Stopień połysku:
połysk/mat
Wydajność z litra: 10m2 (dla jednej warstwy)
Czas schnięcia: 24h (w temp. 20oC)
Sposób nakładania: natrysk hydrodynamiczny, pędzel, wałek
Ilość warstw: 1-2
Rozcieńczalnik: do farb poliwinylowych
Opakowania: 0,75L, 5L, 10L

Jak malować farbą na dach Śnieżka na dach:

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Podłoże przeznaczone do malowania powinno być czyste, suche, dokładnie odtłuszczone i bez śladów korozji.

Powierzchnie blachy ocynkowanej przemyć wodą z niewielkim dodatkiem łagodnego środka myjącego (np. płynu do mycia naczyń), a następnie spłukać czystą wodą i wysuszyć. W przypadku występowania "białej rdzy" zaleca się zmycie wodą pod wysokim ciśnieniem, usunięcie zanieczyszczeń przy pomocy szczotek nylonowych.

Przy renowacji: stare, spękane, słabo przylegające powłoki należy starannie usunąć (szczotką, szpachelką lub skrobakiem), miejsca zardzewiałe dokładnie przeszlifować, odpylić. Stare dobrze przyczepne powłoki zmatowić papierem ściernym i odpylić.

Podłoża o dużej porowatości (takie jak tynk lub beton) należy zagruntować rozcieńczoną farbą Śnieżka na dach z rozcieńczalnikiem do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych w ilości do 20 %.

W razie potrzeby rozcieńczyć rozpuszczalnikiem do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych do lepkości roboczej. Przed użyciem farbę dokładnie wymieszać.

Nie malować w czasie deszczu i mgły oraz przed burzą. Malować w słoneczne dni, jednak należy unikać malowania powierzchni nagrzanych do nadmiernie wysokich temperatur, np. podczas intensywnych letnich upałów. W takich warunkach, zawarty w farbie rozcieńczalnik szybko odparowuje, pogarszając zdolność farby do rozlewania się po malowanej powierzchni, co może być przyczyną powstawania wad powłoki, negatywnie wpływających na jej trwałość i efekt dekoracyjny.

Etap 2 - Warunki malowania

 - malować w słoneczne dni, w temperaturze powyżej +10oC,
 - wilgotność względna powietrza poniżej 85 %,
 - następną warstwę nakładać po upływie co najmniej 6 godz. od wymalowania poprzedniej (niska temp. i duża wilgotność powietrza przedłuża czas schnięcia,
 - zaleca się malować pędzlem z miękkim włosiem i unikać wielokrotnego pociągania pędzlem w jednym miejscu, co może prowadzić do rozmiękczania poprzedniej warstwy farby,
 - narzędzia po zakończeniu prac malarskich umyć w rozcieńczalniku do wyrobów chlorokauczukowych i poliwinylowych.

Farba na dach Śnieżka na dach dostępna jest w następujących kolorach:
- biała,
- brązowa ciemna,
- czarna,
- czerwona jasna,
- czerwona tlenkowa,
- niebieska,
- popielata jasna,
- wiśniowa,
- wiśnia ciemna,
- zielona.