Producent
Szybki kontakt
Telefon: +48 608 599 006
Polecamy

Domalux Szybkoschnący 5L - lakier do parkietów

Producent:Domalux
Kod towaru:Domalux Szybkoschnący 5L
Wysyłamy w: 
Wysyłka kurierem:od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)
Rozmiar:
Ilość:
Kolor:
Cena (z VAT): 299.90 zł
kup teraz
Średnia ocen: 0.00
Dodaj opinię
Opis

Nowoczesny, jednoskładnikowy lakier akrylowo-poliuretanowy przeznaczony jest do malowania drewna wewnątrz pomieszczeń, a w szczególności parkietów, drewnianych podłóg, boazerii, mebli i innych elementów drewnianych nie narażonych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych. Tworzy dekoracyjne powłoki odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki chemiczne takie jak: woda, alkohol, roztwory środków myjących oraz światło. Ze względu na cechy ekologiczne szczególnie polecamy do wymalowań takich jak: żłobki, przedszkola, mieszkania prywatne.

Domalux Szybkoschnący otrzymał atest hipoalergiczności.
Dzięki nowoczesnej recepturze, lakier pozbawiony jest szkodliwych, chemicznych substancji, a przez to jest przyjazny nawet dla osób szczególnie wrażliwych i alergików. Dzięki temu może być bez obaw stosowany w pokojach dziecięcych i przedszkolach. Podczas aplikacji i schnięcia możemy pozostać w malowanym pomieszczeniu. Lakier jest niezwykle trwały i odporny na ścieranie, a przy tym ma delikatny, niedrażniący zapach.

Lakier występuje w dwóch odmianach: z połyskiem oraz półmatowej

Stopień połysku: połysk/półmat
Wydajność z litra: 10-12m2
Czas schnięcia: 12h
Ilość warstw: 2-3
Nakładanie warstwy po: 12h
Rozcieńczalnik: woda pitna
Opakowanie: 0,8L, 5L

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, wyszlifowana i odpylona.

Etap 2 - Malowanie

Przed użyciem lakier dokładnie wymieszać w oryginalnym opakowaniu. Lakier należy nakładać na surowe drewno (nie wymaga stosowania podkładów) w 2-3 warstwach, w odstępie od 6 do 12 godzin w zależności od temperatury i wilgotności w momencie wymalowania. Optymalny zakres temperatur do malowania i schnięcia powłok wynosi: od +18 do +28°C, a wilgotność względna 40-65%. Wysoka temperatura i niska wilgotność skracają czas schnięcia i utwardzania powłok lakieru umożliwiając nałożenie kolejnej warstwy już po 6 godzinach. W przypadku niskiej temperatury i wysokiej wilgotności czas schnięcia i nakładania kolejnej warstwy wydłuża się.
Przed nałożeniem kolejnej warstwy należy stosować delikatne szlifowanie międzywarstwowe drobnoziarnistym papierem ściernym. Ilość warstw zależy od przeznaczenia; przy malowaniu podłóg i parkietów zaleca się 3 warstwy, natomiast przy malowaniu drewnianych boazerii i elementów wyposażenia wnętrz wystarczą 2 warstwy.
W przypadku wymalowania renowacyjnego wystarczy zazwyczaj naniesienie 1 warstwy lakieru.
Powłoki uzyskują pełną twardość i odporność po ok. 3-4 dniach od zakończenia malowania.

Etap 3 - Czyszczenie narzędzi

Do mycia narzędzi malarskich stosować wodę pitną.
Klienci kupili również