Producent
Szybki kontakt
Telefon: +48 608 599 006
Polecamy

Domalux Super 5L - lakier do parkietów

Producent:Domalux
Kod towaru:Domalux Super 5L
Wysyłamy w: 
Wysyłka kurierem:od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)
Rozmiar:
Ilość:
Kolor:
Cena (z VAT): 285.90 zł
kup teraz
Średnia ocen: 0.00
Dodaj opinię
Opis
Nowoczesny jednoskładnikowy lakier poliuretanowy o zwiększonej odporności na ścieranie zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Przeznaczony jest do lakierowania podłóg z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Lakier jest odporny na tradycyjne środki chemii gospodarczej. Domalux Super połysk spełnia normę antypoślizgowości DIN 18032-2:2001-04 dla podłóg sportowych. Aby zapobiec ciemnieniu drewna oraz zmniejszyć zużycie lakierów nawierzchniowych zalecamy zastosować podkład wiążący Domalux Capon Extra.

Lakier występuje w dwóch odmianach: z połyskiem oraz półmatowej

Stopień połysku: połysk/półmat
Wydajność z litra: 12m2
Czas schnięcia: 6-12h
Ilość warstw: 3
Nakładanie warstwy po: 6h
Rozcieńczalnik: Rozcieńczalnik do lakieru Domalux Super
Opakowanie: 1L, 5L

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Powierzchnie drewniane przeznaczone do malowania powinny być suche i czyste bez pozostałości np. past woskowych i środków nabłyszczających. Stare powłoki lakierowe należy wycyklinować i usunąć pył z powierzchni. Podłoże należy zagruntować lakierem podkładowym Domalux CAPON. Po wyschnięciu, tj. po około 3 godzinach (czas minimalny), malowaną powierzchnię należy wygładzić przecierając lekko papierem ściernym nr 150 - 180. Następnie należy dokładnie odpylić powierzchnię. Tak przygotowane podłoże nadaje się do malowania.

Etap 2 - Malowanie

Wyrób przed użyciem należy wymieszać poprzez kilkakrotne silne wytrząsanie w zamkniętym opakowaniu. W ciągu 12 godzin po nałożeniu jednej warstwy lakierowej można nakładać następną bez matowienia powierzchni. Jeżeli czas jest dłuższy, powierzchnia wymaga silnego zmatowienia (granulacja 150-180).
W przypadku stosowania lakieru Domalux Super półmat, dwie pierwsze warstwy zaleca się wykonać lakierem Domalux Super połysk.
W celu uzyskania wysokiej estetyki finalnej powłoki, przed położeniem ostatniej warstwy, powłokę należy bardzo dokładnie zmatowić siatką o granulacji powyżej 120.

Etap 3 - Czyszczenie narzędzi

Do mycia narzędzi malarskich stosować rozcieńczalnik do lakieru Domalux Super.

WAŻNE

Temperatura powietrza powinna wynosić od 15°C do 25°C. Wilgotność lakierowanego drewna powinna być nie większa niż 9%, względna wilgotność powietrza 40% do 65%.
Niska temperatura i zaniżona wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki. W przypadku stosowania wyrobu bezpośrednio na surowe drewno w zależności od gatunku drewna i jego struktury zastosowanie lakieru może powodować nieznaczne wybarwienie drewna.
Niedokładne oczyszczenie pomieszczenia z kurzu i pyłu szlifierskiego może powodować powstanie drobnych grudek i chropowatość w utwardzonej powłoce.
Pozostałość szpachli w nierównościach może spowodować uzyskanie jaśniejszych wybarwień w tych miejscach drewna po pomalowaniu lakierem. Drobne ubytki można usunąć poprzez zastosowanie odpowiedniego żelu po pierwszej warstwie lakieru.
Pomalowana powierzchnia może być eksploatowana po upływie 3 dni, przy czym pełną wytrzymałość mechaniczną powłoka uzyskuje po 7 dniach.
Domalux Super półmat nie może być stosowany na salach gimnastycznych.
W celu poprawy estetyki wymalowań zaleca się stosowanie do odpylania powierzchni ściereczki antystatycznej oraz unikania przeciągów W celu wydłużenia okresu użytkowania powłok należy stosować środki do konserwacji powłok lakierowych.
Przechowywać w opakowaniach szczelnie zamkniętych ( produkt reaguje z wilgocią z powietrza).

Naturalną tendencją wosku w lakierach poliuretanowych jest jego wypływ na powierzchnię, nie wpływa to na jakość i trwałość zarówno lakieru jak i uzyskanej powłoki. Dzięki wzbogaceniu receptury o wosk, powłokę finalną w wersji półmatowej można poddać dodatkowej obróbce mechanicznej (polerowanie), umożliwiającej uzyskanie idealnej powierzchni zależnie od oczekiwań i upodobań klienta.

W przypadku użycia lakieru w wersji półmatowej, jako powłoki finalnej, zaleca się stosowanie, jako podkładu, lakieru w wersji połysk w celu mocniejszego związania powłok (silniejsza przyczepność międzywarstwowa).