Producent
Szybki kontakt
Telefon: +48 608 599 006
Polecamy
kliknij na miniature, by ją powiększyć

Domalux Classic Silver 5L - lakier do parkietów (półmat)

Producent:Domalux
Kod towaru:Classic Silver 5L polmat
Wysyłamy w: 
Wysyłka kurierem:od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)
Rozmiar:
Ilość:
Kolor:
Cena (z VAT): 199.90 zł
kup teraz
Średnia ocen: 0.00
Dodaj opinię
Opis
Pliki

Przeznaczenie lakieru Domalux Classic Silver
:

Lakier Domalux Classic Silver przeznaczony jest do lakierowania drewnianych podłóg, boazerii i elementów wyposażenia wnętrz. Ze względu na wysoką dekoracyjność oraz odporność na ścieranie lakier Domalux Classic Silver polecany jest do malowania powierzchni w budynkach mieszkalnych, biurach, szpitalach, salach w szkołach, a także innych obiektach użyteczności publicznej. Lakier Domalux Classic Silver może być stosowany do lakierowania drewna egzotycznego.Dane techniczne lakieru Domalux Classic Silver:


Stopień połysku: połysk/półmat
Wydajność z litra: 10m2
Czas schnięcia: 12h
Ilość warstw: 2-3
Rozcieńczalnik: Rozcieńczalnik do lakierów poliuretanowych
Opakowania: 1L lub 5L

Jak lakierować lakierem Domalux Classic Silver:

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Powierzchnie drewniane przeznaczone do lakierowania powinny być czyste i suche bez pozostałości np. past woskowych i środków nabłyszczających. Stare powłoki lakierowe należy usunąć a powierzchnię dokładnie odpylić. W celu zabezpieczenia podłoża przed ciemnieniem należy zagruntować lakierem podkładowym wiążącym Domalux Capon Extra. Do lakierowania drewna egzotycznego należy stosować lakier podkładowy wiążący Domalux Exotic Primer. Po wyschnięciu lakierowaną powierzchnię należy przeszlifować papierem ściernym 150 -180. Następnie powierzchnię należy dokładnie odpylić. Tak przygotowane podłoże nadaje się do lakierowania.

Etap 2 - Lakierowanie

Przed użyciem lakier Domalux Classic Silver należy wymieszać poprzez kilkakrotne silne wytrząsanie w zamkniętym opakowaniu. W razie potrzeby dopuszcza się dodatek rozpuszczalnika w ilości max 2% obj. Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją.

Do lakierowania najkorzystniej stosować wałki malarskie z krótkim włosiem 4-6 mm, odporne na działanie rozpuszczalników.

Po dokładnym usunięciu pyłu z powierzchni drewnianej, nakładać kolejne warstwy lakieru w odstępach 12 godzinnych, przedostatnią warstwę lakieru zaleca się przeszlifować papierem ściernym 180 - 240. W przypadku lakierowania w odstępach dłuższych niż 24 godziny przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru, powierzchnię należy przeszlifować papierem ściernym 150 - 180 i dokładnie odpylić.

Warunki aplikacji

Temperatura powietrza powinna wynosić od 15 °C do 25 °C.
Wilgotność lakierowanego drewna powinna być nie większa niż 9 %.
Względna wilgotność powietrza od 40 % do 65 %.

Informacje dodatkowe

Domalux Classic Silver półmat nie może być stosowany w salach gimnastycznych.

Naturalną tendencją lakierów półmatowych poliuretanowych jest wypływanie lub osadzanie się wosku na ściankach opakowania, co nie wpływa, na jakość i trwałość finalnej powłoki. Niedostateczne wietrzenie pomieszczeń w czasie lakierowania i przez 2-3 dni po zakończeniu prac może spowodować powstanie przebarwień na ścianach i sufitach świeżych powłok farb emulsyjnych. Zaleca się ostateczne malowanie ścian po wysezonowaniu powłoki lakieru Domalux Classic Silver, zwłaszcza w przypadku braku możliwości intensywnego wietrzenia (np. w okresie zimowym). Niska temperatura i zaniżona wilgotność powietrza wydłuża czas schnięcia powłoki oraz obniża twardość i trwałość powłoki.

Końcowe utwardzenie

Polakierowana powierzchnia może być eksploatowana po upływie 3 dni, przy czym pełną wytrzymałość mechaniczną powłoka uzyskuje po 10 dniach.
Klienci kupili również
Producent: Domalux

Capon Extra 5L - podkład wiążący

Cena: 109.90 zł kup teraz więcej