Producent
Szybki kontakt
Telefon: +48 608 599 006
Polecamy

Domalux Bezpodkładowy 1L - lakier do parkietów

Producent:Domalux
Kod towaru:Domalux Bezpodkładowy 1L
Wysyłamy w: 
Wysyłka kurierem:od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)od 15zł (powyżej 350zł GRATIS)
Rozmiar:
Ilość:
Kolor:
Cena (z VAT): 25.90 zł
kup teraz
Średnia ocen: 0.00
Dodaj opinię
Opis
Jednoskładnikowy lakier alkidowo-uretanowy przeznaczony jest do lakierowania podłóg z drewna i materiałów drewnopochodnych. Polecany jest do lakierowania parkietów i podłóg z desek w pomieszczeniach mieszkalnych oraz obiektach użyteczności publicznej o małym natężeniu ruchu. Lakier nie wymaga stosowania podkładu wiążącego Domalux Capon Extra, co znacznie ułatwia i skraca czas lakierowania.
Lakier występuje w dwóch odmianach: z połyskiem oraz półmatowej

Stopień połysku: połysk/półmat
Wydajność z litra: 8-12m2
Czas schnięcia: 16h
Ilość warstw: 2-3
Nakładanie warstwy po: 16h
Rozcieńczalnik: Eko-1
Opakowanie: 0,5L, 1L, 5L

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Podłoża drewniane i drewnopochodne przeznaczone do lakierowania przeszlifować papierem ściernym o granulacji 150, następnie oczyścić i odpylić.
W przypadku lakierowania renowacyjnego stare powłoki lakiernicze należy zmatowić papierem ściernym 150, odpylić i odtłuścić. Powierzchnia do lakierowania powinna być czysta i sucha, bez pozostałości past, wosków i środków pielęgnacyjnych. Dokonując wymalowań renowacyjnych należy na małej powierzchni wykonać próbę malowania i przyczepności.
Lakieru Domalux Bezpodkładowy nie stosuje się na podłoża zagruntowane nitrocelulozowymi lakierami podkładowymi.

Etap 2 - Malowanie

Przed przystąpieniem do malowania lakier należy każdorazowo starannie wymieszać. Lakier należy nakładać w 2-3 warstwach przy pomocy pędzla z miękkim włosiem lub wałka (np.welurowego). Kolejne warstwy należy nakładać po wyschnięciu poprzedniej (w optymalnych warunkach ok.16 h).
Przed położeniem ostatniej warstwy powierzchnię wyschniętą należy zmatowić papierem ściernym o granulacji:
150 (dla wersji półmat)
240 (dla wersji połysk) i starannie odpylić.


Etap 3 - Czyszczenie narzędzi

Do mycia narzędzi malarskich stosować rozcieńczalnik EKO-1.

WAŻNE

Optymalna temperatura przy malowaniu i suszeniu powłok powinna wynosić +18 do + 28°C, a wilgotność względna powietrza 40-65%. Niska temperatura i wysoka wilgotność znacznie wydłużają czas schnięcia i utwardzania powłoki lakierowanej. Nie malować w temperaturze poniżej +10°C. Uzyskaną powłokę można użytkować po co najmniej 48 godzinach schnięcia w temperaturze 20°C. Przy malowaniu powierzchni szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne np. podłogi, powłoki należy sezonować co najmniej 7 dni przed oddaniem do eksploatacji.
Klienci kupili również